Po wybuchu pandemii Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki przekazała część swojego budżetu promocyjnego artystom i artystkom, których wystawy zostały przerwane, odwołane lub przełożone i którzy nie mieli możliwości zaprezentowania swoich prac w wyniku pandemii.
Moja praca została wyłoniona na podstawie otwartego naboru zgłoszeń (bez względu na wiek, wykształcenie, obywatelstwo etc.) i zaprezentowana w ramach III edycji (listopad – grudzień 2020). Wydruk w formacie 127 × 237 cm był eksponowany na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Akcja nie miała charakteru wystawy czy kampanii reklamowej. Dlatego na plakatach nie znalazły się żadne logotypy czy hasła.
Nie było ograniczeń tematycznych, jednak prace nie powinny były zostać wykonane specjalnie na tę okazję. Dodatkowo należało dołączyć krótki opis zawierający informacje dotyczące kontekstu powstania pracy, ważne w celu jej interpretacji.
Swoją pracę opisałam tak: Kolaż wykonałam z czterech warstw kartek, które wyrwałam z przypadkowych gazet i przykleiłam na karton. Powstał w czasie, kiedy w moim życiu zawodowym następowały duże zmiany i nie byłam pewna, czy podejmuję dobrą decyzję, stawiając wszystko na JEDNĄ kartę.